Prvá slovenská stránka o ninjoch a ninjutsu

Ninja korytnačky

Kto by nepoznal štyri zmutované ninja korytnačky, ktoré ovládajú ninjovské zbrane a majú strašne rady pizzu? Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, ich múdry sensei potkan Splinter, reportérka April O'Neilová a ich úhlavný nepriateľ Shredder si získali srdcia miliónov divákov na celom svete. Ich autori Peter Laird a Kevin Eastman vytvorili comics, ktorý si získal takú popularitu, že podľa neho bol natočený kreslený seriál a neskôr aj niekoľko hraných filmov. Teraz sa určite mnohí pýtate, že čo majú ninja korytnačky spoločné s ninjutsu? No okrem ninjovských zbraní a názvu vlastne nič. Ale mnohým ľuďom ak poviete slovo "ninja", vybavia sa im práve ninja korytnačky :-) Tak som ich proste na túto stránku nemohol nezaradiť. No a pre tých, čo ich to zaujíma je tu stručný popis hlavných postáv:

Leonardo

Leonardo

Leo je najstarší zo štvorice a preto je ich vodca. Riadi sa kodexom cti, a pre česť by bol ochotný aj zomrieť. Všetky situácie rieši rozvážne a plánovaním a nechýba mu ani odvaha. Nerobí žiadne zbytočné kroky, vie najlepśie, kedy a kde treba zasiahnúť. Kráča svedomito po stopách svojho učiteľa, majstra Splintera, čo sa mu aj vypláca. Ninjutsu je oddaný celým svojím srdcom. Nikdy necúvne pred nesprávnou vecou a pred zlom. Jeho zbraňami sú dva ninja meče.

Raphael

Raphael

Raph je pravým opakom Leonarda. Má dominantnú povahu a jeho jednanie je nerozvážne a ukvapené. Často sa necháva ovládnuť svojím hnevom. Výbušnosť je jeho najtypickejšou vlastnosťou. Aj napriek svojej cholerickej povahe má samozrejme aj dobré vlastnosti. nechýba mu zmysel pre česť, aj keď mnohokrát to zistí neskôr, ako ostatní. Svoje akcie dopredu neplánuje a do všetkého sa vrhá po hlave. Zato je výborným bojovníkom a nerád ponecháva veci náhode. Občas dokáže prekvapiť aj dobrými nápadmi, čo sa týka stratégie. Ako zbrane používa dva trojzubce (sai).

Donatello

Donatello

Donnie vyniká svojím chytrým jednaním a múdrym uvažovaním. Dokáže si hravo poradiť za akýchkoľvek podmienok za pomerne krátky čas. Nenechá sa zviesť zo svojej cesty hnevom a všetko rieši s kľudom. Je vynikajúcim technikom, a je považovaný za mozog všetkých akcií. Vymyslel mnoho užitočných vynálezov ako napr. všestranný tank, alebo ponorku. Aj napriek svojej kľudnej a pokojnej povahe je vynikajúcim bojovníkom. Je priateľský a každému vždy rád a ochotne pomôže. Dokáže skvele narábať svojou zbraňou - palicou Bo.

Michelangelo

Michelangelo

Mikey má veselú a temperamentnú povahu, ktorou bez problémov dokáže oživiť aj tú najvážnejšiu situáciu. Od jeho optimistickej nálady ho neodradí ani to najväčšie nebezpečenstvo. Má veľký zmysel pre humor a jeho vtipné pripomienky sú často dobrou inšpiráciou pre nápady Donatella. Aj napriek tomu všetkému je to vynikajúci bojovník, ktorý skvele ovláda svoje nunchaky. Vo voľnom čase rád surfuje na skejte alebo na korčuliach. Do všetkých akcií sa vrhá odhodlane a s veľkým nadšením.

Splinter

Majster Splinter

Zmutovaného potkana Splintera (v češtine bolo jeho meno preložené ako Tříska) poznáme ako dobrého otca a uznávaného majstra a učiteľa korytnačích bratov. On im dal mená podľa známych maliarov a on ich aj naučil ninjutsu. Toto umenie si ctí tak isto ako aj svojho bývalého majstra. Aj keď na to nevyzerá, je vo veľmi dobrej fyzickej a psychickej kondícii. Pozná odpoveď snáď na všetko, ale napriek svojej múdrosti má občas očividné problémy s obsluhovaním Donatellových vynálezov. Tieto svoje medzery v znalostiach fyziky však vyvažuje skvelou znalosťou ninjutsu.