Prvá slovenská stránka o ninjoch a ninjutsu

Mortal Kombat

Mnohí z vás určite poznajú hernú sériu Mortal Kombat. Podľa tejto legendárnej bojovky bolo natočených niekoľko filmov (hraných aj animovaných) a dokonca aj seriál. Niektoré boli vydarené viac, niektoré menej, jedno však majú všetky spoločné: medzi rôznymi bojovníkmi sa tam objavilo aj niekoľko ninjov. Medzi najznámejšie ninjovské postavy patria Scorpion, Sub-Zero a Reptile. Ich schopnosti veľmi pripomínajú schopnosti skutočných ninjov, ale samozrejme sú prehnané, aby boli pre divákov viac príťažlivé. Poďme sa teda bližšie pozrieť na túto trojicu ninjov:

Scorpion

Scorpion

Scorpion je padlý ninja, ktorý chce pomstiť svoju smrť. Od diabolského čarodejníka Shang Tsunga dostal nové telo a príležitosť pomstiť sa. Po prehratom súboji s Kung Laom sa nachádza na neznámom mieste a zhromažďuje armádu. Čaká, kým príde jeho čas a potom znovu zaútočí... Scorpion dokázal zmiznúť a objaviť sa na inom mieste. V ninjutsu s takáto taktika používa na oklamanie protivníka - šikovným pohybom tela zmiznúť z jeho oči a potom nečakane zaútočiť.

Sub-Zero

Sub-Zero

Skutočné meno a pôvod tohoto bojovníka nie sú známe. Avšak podľa jeho oblečenia sa dá predpokladať, že patril k obávanému čínskemu ninja klanu Lin Kuei. Ako naznačuje jeho meno, je majstrom v ovládaní elementov chladu. Dokáže ich extrahovať zo vzduchu a vymrštiť na protivníka, čím ho zmrazí až na kosť. Potom už stačí len jediný úder a protivník sa rozpadne na malé kúsky. Sub-Zerove vrhanie ľadu sa dá prirovnať k práci s energiou v ninjutsu.

Reptile

Reptile

Reptile pochádza z vyhynutého rodu plazov, zvaného Raptors. Má úžasnú schopnosť splynúť s prostredím ako chameleón a vo filme ho používali hlavne ako špióna. Cisár Vonkajšieho sveta Shao Kahn ho poveril únosom princeznej Kitany. Reptile však zlyhal a preto bol uväznený v Edénii. Neskôr ho cisár oslobodil. Reptilova schopnosť splynúť s prostredím sa dá prirovnať k maskovaniu v ninjutsu. Je to vlastne základ celého ninjutsu - umenie byť neviditeľný.